Blog

POPLAVE 2023 – I. del – ČRNA NA KOROŠKEM, RAVNE NA KOROŠKEM

Lionistično leto 2023/2024 se je žal začelo z grozovitimi poplavami širom po Sloveniji. Naša nova predsednica je brez pomišljanja takoj pripravila prvo akcijo pomoči za Črno na Koroškem. Tam so še pred kratkim (takrat še v idilično lepi in urejeni Črni), prav tako s pomočjo lions klubov, letovali v počitniškem taboru otroci iz socialno ogroženih družin, sedaj pa samo blato, porušena drevesa, zmečkani avtomobili, bela tehnika v vodi…., hiš ni videti ali pa so poškodovane. V navezi s pristojnimi organi ter vojsko in civilno zaščito se je pripravila in dostavila pošiljka potrebnih stvari, nekaj sadja, prigrizkov, pijače, čistil… Pa ne samo to, še topel obrok za 100 gasilcev in prostovoljcev. Pasulj za 100 ljudi nam je donirala gostilna Zlati Lev iz Maribora, kruh in krofe pekarna Zenit na Pobrežju, podjetje Roko iz Hoč pa je doniralo velike in male metle. Članice pa smo v ta namen napekle okoli 250 palačink, ki so šle v slast tako majhnim kot velikim. Akciji se je pridružil tudi Lions klub Maribor.

Naša članica Darja pa je v Ravne na Koroškem dostavila metle, vodo in 3 razvlaževalce, ki jih je naš klub nabavil ob prejšnjih velikih poplavah. Prav tako pa je pomagala organizirati pijačo in hrano za 25 mariborskih gasilcev, ki so prihiteli na pomoč na Koroško.

Razdejana Črna, ki pa so jo zaradi nesebične pomoči preimenovali v Svetla

Topel obrok za 100 gasilcev in prostovoljcev

Članici Mirjana in Bojana sta pridno mazali palačinke,

… ki so šle v slast tako majhnim kot velikim.

Razdejana reka Meža

NevKo